תביעה בגין תאונת דרכים הנה מהנפוצות ביותר ובעלות גובה פיצויים מהגבוהים ביותר, זאת מאחר והנזקים שנגרמים הם חמורים ולעתים אף בלתי הפיכים.

הכיסוי שניתן על ידי ביטוח חובה

פיצויים בגין תאונת דרכים ניתנים לפי הפוליסה של החברה המבטחת, כאשר ביטוח החובה הוא המשמעותי ביותר ונהיגה בלעדיו היא עבירה פלילית. ביטוח חובה משמש לכיסוי נזקים גופניים אשר נגרמו לנהג, לנוסעי הרכב האחרים ולעוברי אורח שנפגעו עקב תאונת דרכים. הפיצויים הניתנים הם בגין הוצאות עבור טיפולים רפואיים, פגיעה ביכולת ההשתכרות וכושר העבודה.

תיעוד מקרה תאונת דרכים

חשוב מאוד לתעד ולשמור כל מסמך וראיה המעידים על קרות התאונה וממדיה. יש לשמור את כל הקבלות עבור הטיפולים לאחר הפגיעה כגון הוצאות עבור ביצוע בדיקות, תרופות שנדרשתם לרכוש, נסיעה לבית החולים, הפסד ימי עבודה ועוד.

כאשר מדובר בפגיעה ביכולת ההשתכרות יש לשמור תלושי משכורת המעידים על גובה ההשתכרות.

מה גובה הפיצויים בגין תאונת דרכים?

גובה הפיצויים בגין תאונת דרכים לא נקבע רק על ידי מאפייני הפגיעה, אלא גם בנתונים של המבוטח, כגון כושר השתכרותו וגילו. הכלל הוא כי גובה הפיצויים יורד ככל שגילו של האדם יורד, זאת בגלל ההשפעה של הפגיעה על יכולת השתכרותו של הנפגע.

במקרה ומדובר באדם צעיר, סכומי הפיצויים עלולים להיות גבוהים מאחר שיכולת ההשתכרות העתידית שלו נפגעה בטווח של עשרות שנים קדימה.

מה קורה אם אין ביטוח חובה?

במקרה של תאונת דרכים ללא ביטוח חובה ישנה אפשרות לפנות לקבלת פיצויים בגין תאונת דרכים מאבנ"ר – איגוד ביטוח נפגעי הרכב.

תביעת פיצויים בגין תאונת דרכים – כמה זמן?

הליך תביעת פיצויים בגין תאונת דרכים אינו פשוט ועלול להימשך זמן רב. חברות הביטוח דואגות לצמצם את "הנזק" שלהן, מצטיידות בעורכי דין וחוקרים פרטיים על מנת להקטין את גודל הפגיעה ולעתים אף מנסות להתחמק מתשלום הביטוח.